Tüketici Birliği vergi artışlarına karşı eyleme geçecek: Temel tüketim ürünlerinde KDV mutlaka düşürülmelidir

featured

GAZETEİLKE – Seçim sonrası KDV’den harçlara, sabundan telefona, arabadan peynire birçok ürüne zam yapıldı. Kurların yüzde 30’a yakın artması nedeniyle döviz kaynaklı maliyetler de eklenince marketlerde fiyatlar arttı.

Tüketici Birliği Federasyonu Başkanı Mehmet Bülent Deniz, seçim sonrası zamları sonbaharda beklediklerini belirterek, eyleme geçeceklerini söyledi. Deniz, “Halkın temel tüketim ürünlerinde KDV mutlaka düşürülmelidir” dedi.

Cumhuriyet’te yer alan Ali Can Polat haberine göre zamları değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu Başkanı Mehmet Bülent Deniz, şunları söyledi:

“Seçimden önce bu zamların geleceğini biliyorduk ama sonbaharda bekliyorduk. Beklediğimizden erken geldi zamlar. Böyle giderse bu ayın gıda enflasyonu yüzde 5-6’ya, bu yılınki de yüzde 100’e ulaşacak. Biz bu konuda imza kampanyası başta olmak üzere çeşitli eylemler planlıyoruz. Halkın temel tüketim ürünlerinde KDV mutlaka düşürülmelidir. Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin iki kez alınmasına da dava açıyoruz çünkü anayasaya aykırı bir uygulamadır.”(Kaynak)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
Tüketici Birliği vergi artışlarına karşı eyleme geçecek: Temel tüketim ürünlerinde KDV mutlaka düşürülmelidir

Abonelik

Gazeteİlke'ye destek ol.

Reklamsız haber okumanın keyfini çıkarın...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete İlke ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!