ÖZEL HABER | “Eski Ocak Başkanları Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek” iddiaları asılsız çıktı!

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanlarının kurduğu Ülkücü Tavır Platformu, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olan Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceği iddiasının gündeme gelmesinin ardından Ülkücü Tavır Platformu kaynakları, söz konusu iddiaları yalanladı.

featured
Fotoğraf: Facebook

Geçen günlerde MHP’nin mevcut yönetimine muhalif, 12 Eylül 1980 sonrası Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevinde bulunmuş olan Müsavat Dervişoğlu, Servet Avcı, Suat Başaran, İrfan Özcan, Ulvi Batu, Azmi Karamahmutoğlu, Hakan Ünser, Atila Kaya, Alişan Satılmış ve Harun Öztürk’ün yer aldığı Ülkücü Tavır Platformu’nun Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemek için sahaya ineceği iddiası gündeme gelmişti.

Kısa Dalga yazarı Sedat Bozkurt, 12 Mart pazar günü yayınlanan “Saray gergin hem de çok gergin” başlıklı  yazısında,  kamuoyunda 16 Nisan 2017 Anayasa Değişikliği Referandumunda MHP yönetiminin aldığı kararın aksine ‘Hayır’ kampanyası yürütmesiyle adını duyuran Ülkücü Tavır Platformu’nun 14 Mayıs günü gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecinde de yine MHP’nin aksine Millet İttifakı’nın ortak Cumhurbaşkanı adayı olan CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini ileri sürmüştü.

Ülkücü Tavır Platformu, 2017’deki Anayasa Değişikliği Referandumu sürecinde çeşitli illerde ‘Hayır’ panelleri düzenlemişti / Fotoğraf: @UlviBatu Twitter
ÜLKÜCÜLERİN KILIÇDAROĞLU’NA OY VERMELERİNİ SAĞLAMAYA ÇALIŞACAKLAR”

Bozkurt, söz konusu yazısında, “MHP’den ihraç edilen ya da istifa eden herhangi bir parti çatısı altında da bulunmayan Ülkü Ocakları eski genel başkanlarından oluşan Ülkücü Tavır Platformu da harekete geçiyor. Erdoğan karşısındaki en güçlü adayı desteklemek için prensip kararı alan platform, bu desteğini somutlaştırdı.. Bunun için de ellerinde çok güçlü bir gerekçe de var; MHP içinde ciddi kırılma yaratan eski yol arkadaşları Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’e yapılan suikast ve bunu çözme sözü veren Kılıçdaroğlu. Bir hafta sonra Ankara’da toplanacak olan Platform, seçime kadar kullanacakları zeminleri belirleyecek, medyayı kullanmayı ya da il il, ilçe ilçe dolaşmayı karara bağlayacaklar. Hedeflerinde sadece Erdoğan ile AKP yok, MHP yönetimi de var.” ifadelerini kullanmıştı.

‘İDDİALAR DOĞRU DEĞİL’

Gazete İlke’ye konuşan Ülkücü Tavır Platformu’ndan  kaynaklar, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı  Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldıkları yönündeki iddiaların doğru olmadığını belirtirken, Ülkücü Tavır’ın  Cumhurbaşkanı adayı olarak kimi destekleyeceği sorumuzu ise yanıtsız  bıraktı.  Öte yandan Ülkücü Tavır Platformu’ndan eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ulvi Batu,  ATA  İttifakı Cumhurbaşkanı adayı olan eski MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan’ı destekleme kararı alırken, platformun  diğer eski ocak başkanlarının da eski MHP’li  Oğan’ı Cumhurbaşkanı adayı olarak desteklemesi bekleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
3
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
ÖZEL HABER | “Eski Ocak Başkanları Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek” iddiaları asılsız çıktı!

Abonelik

Gazeteİlke'ye destek ol.

Reklamsız haber okumanın keyfini çıkarın...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete İlke ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!