İstanbul’da BTP’ye katılım programı

featured

Programda konuşan Kepekçi, “Ebedi genel başkanımızın ifade ettiği gibi Atatürk vatandır, Atatürk bayraktır, Atatürk birleştirici harçtır. Hepimizin ortak çizgisi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Kırmızı çizgimiz Mustafa Kemal Atatürk’tür” derken, Genel Başkan Yardımcısı Ender Karabulut, “Atatürkçüyüm diyorsunuz ama Türkiye’nin yarım asırdır ortaya çıkardığı kazanımlarını özelleştirmeler adı altında yabancılara peşkeş çekiyorsunuz ama adınız Atatürkçü! Sağcıyım diyorsunuz ama bu millete din adına en büyük zararı siz veriyorsunuz. Velhasıl insanların yaptığı siyasetin hangi temeller üzerinden yapıldığından ziyade, neleri savunup, bu milletin ve bu gençliğin bekası için ortaya nelerin konduğu bugün çok daha önem kazanmış durumda. BTP bugüne kadar yapılan yanlış siyasetin önünde duran tek siyasi irade” ifadelerini kullandı.

“BTP ve Hüseyin Baş ismini çok duyacaksınız”

BTP Sözcüsü Emre Polat ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘ekonomik kriz diyorlar ama yollar araba dolu’ şeklindeki sözlerine cevap verdi. Polat, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘AVM’leri görmüyor musunuz, restoranlarını görmüyor musunuz dolup taşıyor, yolları görmüyor musunuz lüks arabalarda geçilmiyor’ diyor. Genel Başkanımız Hüseyin Baş’ın buna güzel bir cevabı olmuştu, ‘Yüzde 10’nun refahını yüzde 90’a pazarlıyorlar’ demişti. Bağımsız Türkiye Partisi ismini çok duyacaksınız, Hüseyin Baş ismini çok duyacaksınız. Ben burada siyasetçi kimliğimden sıyrılıp tarihçi kimliğimle söylüyorum; Bu günü bir yere not edin, biz sizlerle beraber bu ülkeyi yöneteceğiz. Bizim gibi genç bir kadro yok ve biz bu ülkeyi sizlerle birlikte yönetmek istiyoruz. Genel başkanımız , ‘ben gençlerin lideri olmak istemiyorum, gençlerle bu ülkeyi yönetmek istiyorum’ diyor. İstesek de istemesek de dönem ve dönemin getirdikleri bizleri o noktaya taşıyacak” dedi.

Yemekli toplantıda konuşmaların ardından BTP’ye katılan vatandaşlara rozetleri takıldı. BTP saflarına geçen vatandaşlar da neden BTP’yi tercih ettiklerini ifade eden kısa birer konuşma yaptılar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
İstanbul’da BTP’ye katılım programı

Abonelik

Gazeteİlke'ye destek ol.

Reklamsız haber okumanın keyfini çıkarın...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete İlke ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!