CHP’de Kars, Ardahan, Iğdır’da aday Krizi Derinleşiyor.

featured

Kars, Ardahan, Iğdır derneklerinde yerel seçimlerden kaynaklı olarak bir hareketlenme var. Hangi dernek başkanı ile konuşursak, hangi hemşeri gruplarıyla bir araya gelirsek, dile getirilen tek konu İstanbul’da hangi ilçelerde belediye başkan adayımız olacak…

Buradan Ekrem İmamoğlu ve Özgür Özel’e sesleniyoruz, İstanbul’da Sivas ilinden sonra 676 bin nüfusla ikinci sırada bulunuyoruz.  Bu nedenle örgütlü Kars-Ardahan-Iğdır’ı yok sayamazsınız. Mevcut Belediye Başkanı hemşerilerimiz adaylık müracaatları yapmış durumda. Ayrıca bazı ilçelerde birbirinden değerli müracaat yapanlarda var. 2024 yerel seçimlerinde en az üç ilçede hemşerilerimizin aday olmasını bekliyoruz. Aksi halde örgütlü gücümüz bazı planlarınızı alt üst edebilir.

2014- 2019 yerel seçimlerinde Bakırköy’den Bülent Kerimoğlu, 2019 yerel seçimlerinde Şişli’den Muammer Keskin, Esenyurt’tan Deniz Bozkurt aday olarak gösterildiler. İstanbul’un her ilçesinde örgütlü bulunan hemşerilerimiz, Bakırköy, Şişli ve Esenyurt ilçelerine akın ederek bu hemşerilerimizin kazanmaları için seferber oldu ve her üç adayımız da kazanarak ilçelerini başarıyla yönettiler.

Özellikle Şişli’de Muammer Başkanın önceki dönemlerde Belediye’ye ait kıymetli Mülkleri zimmetine geçiren belediye başkanına karşı başlattığı hak mücadelesi neticesinde hukuk yoluyla kıymetli mülkleri Belediye’ye geri kazandırması da takdire şayan bir durumdur.

Kars, Ardahan, Iğdır dernekleri ve kanaat önderleri olarak, CHP’nin 1-2 ve 3. Bölgelerde birer belediye başkan adayı gösterilmemesi halinde bağımsız İBB adayı çıkarılacağını tartışıyor. Örgütlü bu hareket belki tek başına bir başkan kazandıramaz ama bir başkanı mutlaka kaybettirebilir.

Bu dönem başarılı çalışmaları olan belediye başkanlarımızın yeniden değerlendirmeleri arzu etmekle beraber, diğer ilçelerde de müracaatta bulunan liyakat sahibi, başarılı olacağına inandığımız hemşerilerimizde var.  Mevcut başkanların performansları dikkate alınarak en az birinin devam etmesini, yeni müracaat edenlerden de en az iki isimi aday olarak görmek istiyoruz.

CHP’de yaşanan 38.Kurultaydaki ayrışmalardan mı olacak nedir Bakırköy, Şişli ve Esenyurt ilçelerinde başka aday isimleri geçtiği gibi, diğer ilçelerde de hemşerilerimizden talep açanlar olmasına rağmen, hiçbir ilçede ismi öne çıkan birisini göremedik.

Kars Ardahan Iğdır Dernekler platformunun 22 yıl önce başlattığı örgütlü güç, dört milletvekilinin aday olmasında ve milletvekili seçilmesinde önemli rol üslenmiştir. Bu örgütlü güç devrimci, demokrat ve yurtsever bileşenlerinden oluşmuş olup, meseleye asla feodal yaklaşmayan harekettir. 22 yıl önce Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu değil, “İstanbul Kültür ve Dayanışma Dernekler Federasyonu” kurarak, merkezi Şişli ilçemizde faaliyetlerini farklı il derneklerinin de aralarına alarak sürdürmektedir.

Kars, Ardahan, Iğdır seçmeni % 70 oranında laik demokratik hukuk devletinden yana olan CHP seçmenleridir. Bu seçmen kitlesini kimse yok saymamalıdır. Aksi halde parlamento dışında kalan bir partiden veya bağımsız olarak İBB adayı çıkartma, ilçelerde de CHP adaylarına oy verme yöntemi ile yönlendirmesi içinde olacağız.

Buradan Sayın Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu’na sesleniyoruz, Cumhuriyetin tehdit altında olduğu günümüzde, duygularla, ahbap-çavuş ilişkilerle değil, akıl ve mantıkla hareket edilmelidir.

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
CHP’de Kars, Ardahan, Iğdır’da aday Krizi Derinleşiyor.

Abonelik

Gazeteİlke'ye destek ol.

Reklamsız haber okumanın keyfini çıkarın...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete İlke ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!