Canan Kaftancıoğlu – Ekrem İmamoğlu hattında yeni gerilim! Toplantıya katılmadı…

featured

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu ile eski CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu arasında Kemal Kılıçdaroğlu’nun ya da Ekrem İmamoğlu’nun olası Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda bir gerginlik yaşanmıştı. CHP kulislerinden alınan bilgilere göre İstanbul’da bir otelde bir araya gelen Kaftancıoğlu ile İmamoğlu arasında cumhurbaşkanlığı adaylığı gerilimi yaşandı. Aday olmak için nabız yokladığı öne sürülen Ekrem İmamoğlu’nun Canan Kaftancıoğlu’na bu isteğini yönelttiği ve Kaftancıoğlu’ndan kendisi için destek istediği iddia edildi.

İmamoğlu’nun Kaftancıoğlu’na Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı kendi adaylığını desteklemesini istediği ve ‘tarafını seç ya benimle ya da Kemal Bey’le ol’ dediği iddia edilirken, Kaftancıoğlu’nun ise bu talep karşısında İmamoğlu’na yönelik sert bir cevap verdiği “Haddini bil, ben il başkanıyım benimle bu şekilde konuşma” tepkisinde bulunduğu ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığından yana tavır koyduğu öne sürüldü.

İkili arasında geçen bu gergin görüşmeden sonra Kaftancıoğlu’nun toplantıyı terk ettiği belirtilirken, Kaftancıoğlu’nun bu toplantıdan hemen sonra CHP İstanbul İl Yönetimi’nde başkan vekili olan İmamoğlu’nun kuzeni Ufuk İnan’ı görevden aldığı ve İmamoğlu ile ilgili sert cümleler kurduğu belirtilmişti.

GÜNDEM OLMUŞTU

Geçen hafta, CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Turan Taşkın Özer ile Canan Kaftancıoğlu arasında yaşanan İmamoğlu tartışması gündem olmuştu.

Bir toplantıda Kaftancıoğlu ile bir araya gelen Özer, Kaftancıoğlu’na “Son günlerde yaşananlar ile ilgili bir açıklama yapmayacak mısınız?” sorusunu sordu. Kaftancıoğlu da bunun üzerine Özer’e “Ben gazetelerde yazılanlara takılmam, siz de takılmayın” karşılığını verince Özer de, “Ama başkanım bütün oklar Ekrem başkan ve bizim üstümüzde herkes bir şey söylüyor zan altındayız” karşılığını verdi. Kaftancıoğlu da bunun üzerine “İşinize bakın” ifadelerini kullandı.

Yaşanan bu tartışmaların ardından CHP’nin 3 Aralık’taki ‘Vizyon Toplantısı’nda İmamoğlu ile Kaftancıoğlu arasında soğuk rüzgarlar esmişti. İkilinin tokalaşmadığı anlar gündem olmuştu.

MedyaTava yine çok konuşulacak kulis bilgileri elde etti. Kaftancıoğlu, İmamoğlu’nun ilçe başkanlığı, belediye başkanlığı yaptığı halen ikamet ettiği Beylikdüzü’nde bir toplantı düzenledi.

Kaftancıoğlu’nun toplantısına İmamoğlu nedeniyle tartışma yaşadığı Beylikdüzü İlçe Başkanı Özer katılmadı.

İşte Kaftancıoğlu’nun yaptığı toplantıdan bir fotoğraf karesi:

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
Canan Kaftancıoğlu – Ekrem İmamoğlu hattında yeni gerilim! Toplantıya katılmadı…

Abonelik

Gazeteİlke'ye destek ol.

Reklamsız haber okumanın keyfini çıkarın...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete İlke ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!