AKP’li Orhan Miroğlu: MHP’yle ittifakımız bölgede eleştiriliyor

featured

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi Orhan MiroğluHabertürk TV‘de yayınlanan “Nedir Ne Değildir?” programında HDP‘ye kapatma davası ve ittifak tartışmalarına ilişkin ilginç açıklamalarda bulundu.

HDP’ye yönelik kapatma davasıyla ilgili konuşan Miroğlu, “6-6 buçuk milyon oy alan bir parti hala geçen yüzyılın parametreleriyle hareket etmeye devam ediyor. Bu işin siyasi sonucuna bakacak olursak Türkiye her yıl bir siyasi partinin kapatılmasına şahitlik yapacak bir ülke olmamalı. Buradan çıkmalıyız, ama ne yapmalıyız? Bu partiyi yöneten insanların bu ilişkiyi reddetmeleriyle olur. Reddetmiyorlarsa aynı tarihi tekrar yaşarız. Devlet PKK’nin kayyumuna karşı kendi kayyumunu atar. Bunların tekrarını her zaman yaşayabiliriz” dedi.

“NİÇİN BÖYLE BİR TESLİMİYET?”

Miroğlu, parti kapatmalarda en büyük mağduriyeti HDP’ye oy verenlerin yaşadığını söylerken şöyle devam etti.

“Türkiye bu örgütün militanlarına karşı sürdürdüğü mücadelede bir başarı noktasına erişti. Şimdi işin siyasi kısmı kaldı. Bir siyasi gelenek var ve bu geleneği sürdürmek isteyen parti yöneticileri var. Şimdi gidip Diyarbakır’da Cizre’de muhafazakar Kürt kesimi içerisinde konuşsanız size ‘Bu partiyi solculara teslim ettiler’ diyeceklerdir. Bunu bana HDP’li insanlar söylüyor. Niçin böyle bir teslimiyet, neden? Kendi yüzünüzle bir yere gelmişsiniz. Çok büyük acılar, bedeller var. Bunu tutup haraç mezat küresel güçlerin vesayet savaşlarını sürdürmekten başka bir amacı kalmamış bir örgütün vesayetinde neden sürdürüyorsunuz?”

“MHP’YLE İTTİFAK ELEŞTİRİLİYOR”

Miroğlu, AKP’nin MHP’yle Cumhur İttifakı‘ndaki beraberliğinin Doğu ve Güneydoğu’da nasıl karşılandığına ilişkin soru üzerine ise şöyle dedi:

“Bölgede tabi ki bu eleştiriliyor. Ama MHP teşkilatlarıyla bir sorun falan yaşamıyoruz. Bu arkadaşlarımız bölgedeki politikalarımızla çatışan, çelişen bir siyasi tavır koymuyorlar ortaya. Ama tabi bizim MHP’yle yaptığımız ittifak hükümette bir ortaklık, siyasetin bütün alanlarında ortaklık değil. Böyle yorumladığınız zaman her partinin farklı fikirleri olduğunu görürsünüz. Sayın Babacan’ın, Davutoğlu’nun söyleği şeyler İYİ Parti’yi memnun ediyor mu? Hatta CHP’yle ve tabanıyla ne kadar uyumlu? Bunlar bir Türkiye’nin siyasi gerçeği. Henüz aşılabilmiş değil.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
AKP’li Orhan Miroğlu: MHP’yle ittifakımız bölgede eleştiriliyor

Abonelik

Gazeteİlke'ye destek ol.

Reklamsız haber okumanın keyfini çıkarın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete İlke ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!